Auvalon jewelleryAuvalon jewelleryAuvalon jewellery

Služby

Opravy

Základnými službami poskytovanými firmou - Auvalon sú opravy šperkov. Vo väčšine prípadov sú opravy realizované za krátky čas, niekedy i na počkanie. Doba opravy záleží od viacerých faktorov, medzi ktoré patrí to o akú opravu ide, resp. o rozsah poškodenia ďalej to, koľko opráv sa momentálne robí. Ale záver je vždy ten istý - kvalita, rýchlosť a spokojný zákazník.

Prerobenie šperku podľa potrieb klienta

Prerobenie šperku môžeme chápať v širokých súvislostiach, ale väčšinou ide o úplnú zmenu dizajnu, funkčnosti alebo druhu šperku. Napr. prerobenie prsteňa na prívesok. Alebo prerobenie náušníc na visiace... a pod.

Reštaurovanie historických šperkov a predmetov

Reštaurovanie historických šperkov je obdoba opráv ale s tým rozdielom, že tu sa pristupuje s oveľa väčšou zodpovednosťou. Väčšinou reštaurovanie trvá dlhšiu dobu, ale i tu platí to, v akom stave sa daný predmet nachádza a koľko zákaziek je momentálne vo výrobe, resp. v oprave.

Pokovovanie ródiom

Je nanášanie malej vrstvy iného materiálu na šperk. Tento povlak sa robí technikou - galvanickým pokovovaním a robí sa z viacerých dôvodov, ako napríklad pre lepší vzhľad, ak má človek alergiu na určitý druh materiálu, ak má byť povrch šperku odolnejší voči chemikáliám, voči mechanickému poškodeniu a pod... Najpoužívanejším druhom materiálu, ktorý sa nanáša na šperky je rhódium. Je to veľmi odolný kov, ktorý odoláva všetkým chemikáliám a dokonca i lúčavke kráľovskej. Má bielo-striebornú farbu. Často sa nanáša na biele zlato alebo striebro aby sa zvýraznil biely lesk. Firma Auvalon, zakúpila špičkovú značkovú technológiu spolu s vysokokvalitnými chemikáliami. K dispozícii je klasické rhódium, extra biele rhódium, striebro, rýdze zlato, čierne rhódium. Pripravuje sa nákup modrého a zeleného rhódia. (svetová novinka)...

Gravírovanie

Aktuálne realizujeme len gravírovanie do vnútorného obvodu prsteňov. Z dôvodu pracovnej zaneprázdnenosti klasické ručné gravírovanie nerealizujeme (ručné gravírovanie, len v špeciálnych prípadoch) 

Auvalon jewellery